GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skål 8985280
*
nr 898 5280
Skål
Keramik, Picasso, stämpelsignerad, diameter: 17. 5
Kondition: lagad
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 juni 2014
kl 18:32:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/5 12:03:02
1
1.100 kr
29/5 21:13:21
2
800 kr
29/5 21:14:05
2
1.000 kr
30/5 15:32:53
3
1.200 kr
2/6 18:27:35
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik pablo picasso picasso skål stämpelsignerad
-
5085 Skål
Falkenberg. Diameter: 31cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
-
2140 Skålfat
Lena Svensson, Stengods. Diameter: 22,5 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:15
-
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:00
-
5035 Terrin
Villeroy & boch. Höjd: 23cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:31
-
5037 Vas & skålar
3 st, Tilgman Keramik. Längd: 15-21cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:42
*
Skål
Kondition: lagad
nr 898 5280
Skål
Keramik, Picasso, stämpelsignerad, diameter: 17. 5
Kondition: lagad
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 juni 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/5 12:03:02 | 1 | 1.100 kr |
29/5 21:13:21 | 2 | 800 kr |
29/5 21:14:05 | 2 | 1.000 kr |
30/5 15:32:53 | 3 | 1.200 kr |
2/6 18:27:35 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik pablo picasso picasso skål stämpelsignerad
-
5085 Skål
Falkenberg. Diameter: 31cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27 -
2140 Skålfat
Lena Svensson, Stengods. Diameter: 22,5 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:15 -
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:00
-
5035 Terrin
Villeroy & boch. Höjd: 23cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:31 -
5037 Vas & skålar
3 st, Tilgman Keramik. Längd: 15-21cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:42